עצרי את הפיצול בקצוות! אל תתני לקצוות להחליט איך תיראה התסרוקת הבאה שלך

שתפו:
Hygiene_SplitEnds_Solution

פיצול מסוכן
חולמת על שריון מיוחד לשיער שמגן מפני נזקי טבע, חום ועיצוב? אל תחלמי, זו המציאות.

כולנו היינו שם. בזמן סירוק השיער או שגרת העיצוב של הבוקר, כמה שערות סוררות מתפצלות מהעדר המבריק ומסבות את תשומת לבנו לעובדה שהן מתבודדות וגם, קחי נשימה עמוקה, מפוצלות! או אפילו שבורות. אז מה עושים עכשיו?

ובכן, לפני שתשלפי מספריים ותגזרי אחת אחת, תשאלי את עצמך מדוע השיער שלך מפוצל מלכתחילה. הקוטיקולה, שכבת המגן הפעילה של השיער, נשחקה ולא מאפשרת לשיערות הסוררות להישאר מחוברות. “השכבה המגנה נועדה להיות מחסום טבעי חזק בין הליבה השברירית של השיער לבין העולם שבחוץ”, מספרת ד”ר ג’ני תומס, מדענית מטעם פנטן שלומדת את סוגי הנזק השונים לשיער, ביניהם גם קצוות מפוצלים. בלי השריון המגן הזה הליבה של השערה לא תצליח להישאר חזקה ברגע שהיא חשופה. מאותו רגע זה עניין של זמן לפני שהסיב יישבר ואת תישארי עם קצוות מפוצלים מכוערים.

תספורת היא הדרך הבטוחה היחידה להיפטר מקצוות מפוצלים היות וחלק מהפיצולים יכולים לקרות בחלק גבוה יותר של השיער. אז אם קארה קצרצר או תספורת פיקסי זה קצר מדי בשבילך, המניעה והשיקום הם מכיב חשוב בשמירה על שיער חזק.

תומס ממליצה על טיפולים נגד קצוות מפוצלים של פנטן כמו אליקסיר עם שמן ארגן או שמן קרטין עם ויטמין E שיכולים לתקן זמנית את הקצוות המפוצלים בין החפיפות הודות לטכנולוגיה שקיימת במוצרים כאלה ש”תופרת” את שני הקצוות של השיערה יחד. “מניעה היא התרופה הטובה ביותר”, היא אומרת. “השתמשי במרכך בכל חפיפה, לאורך השיערה כדי לאפשר לה לדבוק במבנה שלה”.

אל תתני לקצוות מפוצלים להזיק ולהחליט עבורך על התספורת הבאה שלך. זוהי ההחלטה שלך, אז שימי דגש על מניעה והגנה על השיער.