לנצח בקרב אבוד 4 דרכים לנצח שיער שבור

שתפו:
Hygiene_Reducing_Breakage-(1)

רבות מאיתנו שואפות לשיער חזק, עבה ושופע, אבל בדרך לחוסן יש כמה אתגרים לעבור ושאלות לשאול.
איזון הציפיות בין שיער שופע ומבריק לבין, ובכן, השיער שלרובנו יש, הופך למשימה לא פשוטה, במיוחד כשתמונות של סלבס גורמות לנו לחשוב ששיער עשיר, מלא ועבה זו הנורמה.

אז נכון שהשיער שאנחנו רואים בשלטי חוצות נראה מאיים, אבל להשיג שיער מלא וחזק זה אפשרי לגמרי והרבה יותר קל כשמבינים מה גורם לשיער לנשור או להישבר מלכתחילה.

האם כמות השיער שאני מאבדת נורמלית?
על פי הדרמטולוגית המתמחה בנשירת שיער, ד”ר ויקי ג’וליף, זה נורמלי לאבד בין 100 ל-150 שערות ביום, והמספר הזה יכול להיות גבוה יותר בחודשי הקיץ. יש מכלול של גורמים לאיבוד שיער, בין אם מדובר בבעיה בריאותית, תרופה במרשם, בלחץ מתמשך או בשינויים הורמונליים.ג’וליף מוסיפה שגורמי תזונה חשובים אף הם למעגל החיים של השיער ועליה בנשירת השיער נמצאה אצל אנשים הסובלים מבעיות בבלוטת התריס, ברזל נמוך או מחסור בויטמין D. בכל הנוגע ללחץ, ג’וליף מספרת שעל פי נסיונה, קצב

נשירה מוגבר אצל נשים מקושר בהרבה מקרים ללחץ. “דיאטות בזק, מחלות, ניתוחים ולידה, הם כולם גורמים ידועים לנשירת שיער בכך שמעגל חיי השיער עובר מצמיחה לנשירה”.

אז מה הפיתרון?
דרמטולוגים יכולים לבצע הערכה אישית לפני שירשמו תרופות, אבל ד”ר ג’וליף אומרת שהיא בדרך כלל מייעצת לפציינטים לקחת תוספי תזונה שמועילים לשיער כדי לשפר את הבריאות שלו. בנוסף, הדקות היקרות המוקדשות להחלקה או ייבוש בבוקר מצטברות ובסופו של דבר מובילות לשבירת שיער ונשירה. צמצום גורמי הטראומה לשיער ולקרקפת יילחם בתופעה.

מה גורם לשיער שלי להישבר?
השיער הוא אחד מהחומרים הטבעיים הכי חזקים בעולם, אבל למרות זאת הוא יכול להישבר, במיוחד בשל עודף התעסקות בו, עיצוב מופרז וחשיפה לנזקים סביבתיים כמו קרני שמש ומינרלים מסוימים. עיצוב שיער יכול להשפיע באופן מזיק במיוחד על שיער רטוב או לך.

שיער רטוב נשבר בקצב של פי 15 משיער יבש בכלל שמים משנים את מבנה הקוטיקולה והופכים אותה לרגישה יותר לנזק.
צביעת שיער והצטברות של חומרים מזיקים כמו נחושת מובילים אף הם לנזק, היות ושניהם משנים את מבנה השערה.

אז מה הפיתרון?
אחרי החפיפה ולפני הסירוק או העיצוב, הסירי עודפי לחות עם מגבת עטופה סביב הראש. “מרכך הוא אלמנט חשוב שמוריד מהלחץ שעיצוב גורם לשיער”, מייעץ מייק דיוויס, מדען מטעם פנטן ומומחה לשבירה של שיער. גם מסרק רחב שוליים יהיה אידיאלי עבור פתיחת קשרים, שלא כמו מברשת. בכל הנוגע לשמירה על הצבע, שימוש בשמפו ומרכך שמיועדים במיוחד לשיער צבוע יכול לשמור על שבירת השיער תחת שליטה ולהפחית נזק שעלול להיגרם לשערה.

מוצרי השמפו של פנטן מוסיפים שכבה נוספת של הגנה בעזרת טכנולוגיה נוגדת חמצון ומונעת נזק כדי למנוע הצטברות של מינרלים מזיקים. אז איפשהו בין בעעע לבין שיער מהמם של סלב, נמצא לו שיער מהמם חזק שבנוי על בסיס הידיעה (והצמיחה) כיצד לשמור על שיער בריא ככל האפשר.