זו הכל שאלה של שיער נקי יותר מילה מהמומחים

שתפו:
Hygiene_CleanHairQuiz

כל הלכלוך על שיער שומני
יש לך מספיק דאגות ביום העמוס שלך מבלי שתצטרכי לתחזק את השיער בכל רגע. ושום דבר לא מלחיץ יותר מצמד המילים: שיער שומני. אל דאגה, העזרה בדרך! הנה כל מה שאת צריכה לדעת כדי להעלים שמנים רעים מהשיער, לשמור על השמנים הטובים ולנקות את הרעלים שנשארו על הראש אחרי שימוש בחומרי עיצוב.

כיצד לעצור שומניות בשיער?
הקרקפת שלנו וסיבי השיער מלאים בשומנים טבעיים. למעשה הקרקפת שלנו מייצרת בין 2 ל-4 גרם שומן (או חֶלֶב) – משהו כמו חצי כפית של שמן בישול – בכל יום. ועל אף שאת לא יכולה לשלוט בכמות השמן שהקרקפת שלך מייצרת בכל יום, את יכולה לעשות צעדים שיעזרו לך להתמודד עם זה. למשל, להבריש את השיער עם מברשת מסיבים טבעיים שעוזרים שמן להגיע לכל אורך השיערה באופן שווה ומפזרים את ההצטברות של השמן מהקרקפת לקצוות. זה יכול לעזור להימנע משיער שמצד אחד נראה שומני באזור השורש אבל יבש בקצוות. בנוסף, את יכולה להסתגל לתכיפות חפיפה שונה.

איך אני יודעת שהשיער באמת נקי?
השתמשי בשמפו ישירות על הקרקפת ועסי אותה, היות וזה האיזור שנוטה לצבור הכי הרבה עודפי שומן. האינדיקציה הכי טובה לכך שהשיער נקי היא הקצף של השמפו. שומן ולכלוך גורמים לבועות הסבון להיעלם – לרוב בזמן ההקצפה הראשונית – ולכן אולי חפיפה נוספתנחוצה כדי לקבל שיער נקי באופן מוחלט. על פי רופאי שיער ממעבדת המחקר של פנטן, רצוי להרטיב את השיער במים רק כשאת צריכה להסיר ממנו שמפו. עובדה מעניינת: חלק ממרכיבי השמפו בכלל לא מופעלים עד שאת לא שוטפת אותו… מי ידע!

באיזו תכיפות עלי לחפוף?
“זו בחירה אישית כל כמה זמן לחפוף את השיער שלך”, אומרת ד”ר אנטונלה טוסטי, פרופסורית לדרמטולוגיה באוניברסיטת מיאמי, “אבל אני ממליצה למטופלים לחפוף לפחות פעמיים בשבוע ומרגיעה אותם שזה בסדר לחפוף בכל יום. ודאי שאת מתמקדת בקרקפת כשאת חופפת בכל יום, ואני ממליצה לחפוף אחרי התעמלות כי זיעה גורמת לגירוי”. גורמים נוספים, מעבר להתעמלות סדירה, שמשפיעים על תכיפות החפיפה הם אקלים, צפיפות שיער (שיער דק נראה יותר שומני), סוג השיער – שמן, יבש או שניהם יחד (מעורב) – ושימוש במוצרי עיצוב.

אני שומעת כל כך הרבה דברים, אבל במה להשתמש כדי להציל שיער נוטה לשומניות?
שמפו יבש: לאלו מכן עם שיער מתולתל או עבה, שמפו יבש ואבקות הם בחירות מוצלחות כדי לשמור על מראה השיער בין החפיפות.
שמפו מנקה רעלים: מוצרי ניקוי רעלים, בשימוש שבועי, יכולים לפטור את השיער שלך משאריות חומרי עיצוב וללחוץ על “אתחל מחדש” על שגרת השמפו שלך. חפשי שמפו שקוף, היות ומוצרי שמפו צלולים מתמקדים בעיקר בניקוי. אל תשכחי, אפילו אם את נוטה לשיער שומני, את עדיין יכולה להשתמש במרכך – אל חשש. כדי להתיר קשרים בלי תחושת השומן, מרחי את המרכך על הקצוות מלמטה למעלה מבלי לגעת בקרקפת.